Алавес надви у дома Севиля с 4:3 в голово шоу от втория кръг на испанската Ла Лига и записа първа победа за сезона, нанасяйки второ поражение на андалусци.

Още в 7-ата минута Луис Риоха отбеляза за 1:0, наказвайки грешка на гостите. Те от своя страна направиха пълен обрат в резултата. Четвърт час след началото Абделкабир Абкар си вкара автогол, а в 41-вата минута Ерик Ламела даде аванс на гостите. Само три минути по-късно Алавес отново възстанови равенството чрез Рубен Дуарте. По този начин интригата остана за вторите 45 минути.

В 54-тата минута Кике Гарсия изведе „бяло-сините“ напред. Пет минути по-късно отново той беше точен за 4:2 в полза на Алавес. Дълбоко в добавеното време Севиля съумя да намали изоставането си. Голът на Рафа Мир падна твърде късно. Футболистите на Хосе Луис Мендилибар нямаха сили за повече и се наложи да се примирят с второто си поражение през сезона.

В следващия кръг Алавес гостува на Хетафе, докато Севиля посреща Жирона.

АЛАВЕС - СЕВИЛЯ 4:3
1:0 Луис Риоха (7), 1:1 Абделкабир Абкар (15-автогол), 1:2 Ерик Ламела (41), 2:2 Рубен Дуарте (44), 3:2 Кике Гарсия (54), 4:2 Кике Гарсия (59), 4:3 Рафа Мир (90+7)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!