Атлетико (Мадрид) срази у дома Бетис с 2:0 в мач от седмия кръг на Ла Лига и е единственият тим без загуба в испанския елит от началото на сезона – 3 победи и 2 равенства, но е втори зад градския съперник Реал (Мадрид), който е с 4 успеха, реми и поражение.

Първото полувреме не предложи много емоции и ще се запомни само жълтия картон на Луис Суарес.

Точно 19 секунди след подновяването на играта Маркос Йоренте (46) вкара първия гол след пас на Ермосо и удар от малък ъгъл.

В 74-ата минута гостите останаха в намален състав заради директния червен картон на Монтоя. В добавеното време Луис Суарес оформи крайния резултат след асистенция на Лоди дош Сантош.

Така Атлетико събра 11 точки и е втори на 2 за Реал, който е и с мач повече в актива си. Бетис е десети с 9 точки.

По-рано през деня Осасуна победи Атлетик (Билбао) с 1:0, а Ейбар спечели със същия резултат при визитата си на Севиля.

ИСПАНИЯ, ЛА ЛИГА – 7 КРЪГ
Петък, 23 октомври
Елче – Валенсия 2:1
1:0 Хосан Фернандес (19), 2:0 Фидел (37). 2:1 Тони Лато (74)

Събота, 24 октомври
Барселона – Реал (Мадрид) 1:3
0:1 Федерико Валверде (5), 1:1 Ансу Фати (8), 1:2 Серхио Рамос (63-дузпа), 1:3 Лука Модрич (90)

Осасуна – Атлетик (Билбао) 1:0
1:0 Рубен Гарсия (81-дузпа)

Севиля – Ейбар 0:1