Шампионът Атлетико (Мадрид) победи с мъка градския съперник Хетафе с 4:3 в мач от 24-ия кръг на испанската Ла Лига.

Още в 9-ата минута Луис Суарес пропусна дузпа, но след това Анхел Кореа (19) и Матеус Куня (27) дадоха сериозен аванс на домакините.

Гостите от едноименното мадридско предградие Хетафе обърнаха развоя с голове на Борха Майорал (30) и Енес Юнал (37-дузпа, 42-дузпа). В последните секунди на първата част Анхел Кореа (45+4) възстанови равенството.

След почивката в 58-ата минута Фелипе бе изгонен с директен червен картон и домакините заиграха в намален състав. Въпреки това играчите на Диего Симеоне ликуваха с попадение на Марио Ермосо (89) в самия край, възползвайки се от асистенция на Жоао Феликс.

С успеха си Атлетико събра 39 точки и изпревари с точка Барселона на четвъртата позиция, но каталунците са с мач по-малко. Хетафе е 15-и с 25 точки.