Атлетико (Мадрид) спечели убедително с 4:1 при визитата си на Кадис в мач от 15-ия кръг на Ла Лига и се доближи на точка от лидера Реал (Мадрид), който е с мач по-малко.

През първата част нямаше попадения на „Естадио Нуево Мирандила“, но след почивката гостите се развихриха. Тома Лемар (56) вкара първия гол след пас на Яник-Ферейра Караско, а Антоан Гризман (70) удвои след подаване на Маркос Йоренте.

Анхел Кореа (76) направи разликата класическа след асистистенция на Матеус Куня преди вратарят Ян Облак да си вкара автогол. Матеус Куня (86) пък оформи крайния резултат, възползвайки се от пас на Гризман.

След успеха си „дюшекчиите“ събраха 29 точки и изместиха Реал Сосиедад от втората позиция с по-добра голова разлика. И двата тима изостават на точка от Реал (Мадрид) преди мача на „кралете“ срещу Севиля.