Атлетико (Мадрид) спечели трудно с 1:0 при визитата си на борещия се за оцеляването си в елита този сезон Гранада в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион.

Срещата бе доста равностойна и домакините дори можеше да поведат още в 16-ата минута, когато Адриан Рамос шутира опасно, но вратарят Ян Облак успя да отрази удара. След това Коке и Стефан Савич направиха пропуски пред вратата на андалусийците.

През втората част „дюшчкеиите” вдигнаха оборотите и удари на Коке, Анхел Корея и Яник Ферейра Караско бяха отразени от мексиканския страж Гийермо Очоа. Все пак гостите стигнаха до успеха с гол на френския национал Антоан Гризман (84) с глава. В последните секунди на добавеното време домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Уакасо Мубарак си изпроси втори жълт картон и получи съответно червен.

След успеха си Атлетико остава четвърти с 52 точки. Гранада е в зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 19 точки.