Атлетико Мадрид повеждаше на два пъти, но се подхлъзна и завърши 2:2 при визитата си на последния Алмерия в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Анхел Кореа (2) рано даде аванс на гостите след асистенция на Рейнилдо. Аржентинецът Лука Ромеро (27) обаче изравни след подаване на Марк Пубил.

След почивката друг аржентинец Родриго де Паул (57) отново изведе "дюшекчиите" напред в резултата, възползвайки се от пас на своя сънародник Науел Молина. Лука Ромеро (64) обаче отново изравни с втория си гол в мача след асистенция на Джонатан Виейра.

В добавеното време време първо Алваро Мората пропуска страхотен шанс да донесе победата на гостите, след като излезе сам срещу вратаря, но шутира над напречната греда. Малко след това пък Ян Облак спаси удар на Гонсало Мелеро.

След равенството Алмерия остава последен с 9 точки и е на 5 зад Гранада. Атлетико е четвърти с 52 пункта.