Атлетико (Мадрид) завърши 1:1 с Виляреал на своя нов стадион „Уанда Метрополитано” в среща от десетия кръг на испанската Примера дивисион.

През първата част домакините бяха по-активни, но трудно намираха пролуки през сгъстената отбрана на „жълтата подводница”. Анхел Корея и Кевин Камейро отправиха неточни удари, а в 41-ата минута след удар на Саул Нигес защитник на гостите изчисти топката от голлинията. В края на полувремето след удари с глава на Диего Годин и Гризман топката минаха близо до целта.

След почивката в 56-ата минута вратарят Ян Облак отрази шут на Родри от гостите, а усилията на домакините се увенчаха с успех пет минути по-късно. Антоан Гризман изведе добре Анхел Корея (61), който финтира Хауме Коста и се разписа в близкия ъгъл за 1:0. Пет минути по-късно Гамейро изпусна сам срещу вратаря Мариано Барбоса.

Гостите лека полека изнесоха играта в предни позиции и успяха да изравнят. Първо Марио Гаспар направи пропуск, шутирайки неточно от далечна дистанция, но след това Карлос Бака (81) с глава изравни за 1:1.

След равенството „дюшекчиите” остават четвърти с 20 точки, колкото има и градският съперник Реал (Мадрид). Виляреал е пети със 17 точки.