Валенсия записа шеста поредна победа в Примера дивисион, след като в мач от 10 кръг се наложи с 2:1 над Алавес като гост. Така „прилепите“ продължават без загуба от началото на сезона в испанския елит.

Симоне Дзадза откри за гостите в 34-ата минута, когато в наказателното поле получи топката от пробилия по дясното крило Андреас Перейра и стреля точно под напречната греда на вратата на Фернандо Пачеко.

Алексис изравни за Алавес три минути след почивката. Той беше точен с глава след центриране на Мунир ел Хадади. 17 минути по-късно капитанът на Валенсия Родриго беше точен от дузпа, след като Родриго Ели от домакините игра с ръка в наказателното поле.

С този успех Валенсия събра актив от 24 точки и се доближи само на една зад лидера Барселона, който е с мач по-малко. Алавес остава на предпоследното 19-о място със само три точки. Това беше трета поредна загуба за тима от Витория.