Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Атлетико Мадрид срази у дома Валенсия с 2:0 в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига и изпревари Барселона на третата позиция във временното класиране.

"Дюшекчиите" си осигуриха победата с попадения през двете полувремена. Самуел Лино вкара първия в добавеното време на първата част, а Мемфис Депай бе точен през втората част.

В 36-ата минута играчите на Валенсия имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Стефан Савич, но Рикардо де Бургос Бенгоечеа прегледа ситуацията лично и не посочи бялата точка. В добавеното време на първата част Антоан Гризман пусна страхотен дълъг пас към Самуел Лино, който вкара за 1:0.

След почивката в 57-ата минута защитата на гостите не изчисти добре топката, която стигна до Коке, който прати дълъг пас към Науел Молина, а световният шампион я качи на главата на Мемфис Депай и нидерландецът покачи на за 2:0.

В 71-ата минута Бенгоечеа свири дузпа за Атлетико, но след като преразгледа отново ситуацията отмени решението си, а до края на мача нямаше други попадения.

След успеха си играчите на Диего Симеоне са трети с 44 точки, а Валенсия е на осмо място с 32 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!