Севиля и Осасуна завършиха 1:1 в мача им от 22-ия кръг на испанската Ла Лига, завършил 1:1.

Андалусийци поведоха в 25-ата минута, когато Матеус Акуня разсече с пас към Исаак Ромеро защитата на Осасуна, а испанецът се разписа за 1:0. Пет минути след това Лукас Окампос беше близо до това да удвои аванса на Севиля, но стреля право в Ерера.

В 33-ата минута Мойсес Гомес стреля мощно към вратата, но Ориан Ниланд блесна с добро спасяване.

Осасуна успя да изравни в 55-ата минута, когато Анте Будимир вкара хубав гол с изстрел по земя към средата на вратата.

Четири минути преди края на редовното време Севиля остана с човек по-малко, след като с помощта на ВАР Сусо получи директен червен картон.

След равенството Осасуна е на 12-о място в класирането с 26 точки, докато Севиля е само на точка от зоната на изпадащите с актив от 17 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!