Атлетико (Мадрид) спечели с класиката 3:0 при визитата си на Хетафе в първия мач на двата отбора за сезон 2022/23 в испанската Ла Лига.

"Дюшекчиите" доминираха напълно на "Колизеум Алфонсо Перес" и поведоха още в 15-ата минута, когато Жоао Феликс изведе Алваро Мората, който се разписа с удар от границата на наказателното поле. Играчите на Диего Симеоне продължиха да са по-активни, но до края на първата част нямаше други попадения.

След почивката в 59-ата минута Жоао Феликс записа нова асистенция, а Алваро Мората удвои аванса на гостите.

В 75-ата минута Феликс изведе резервата Антоан Гризман, който се измъкна от Стефан Митрович и с удар в долния ляв ъгъл вкара третия гол в мача. Вратарят на Хетафе все пак спаси удар на Гризман от пряк свободен удар в добавеното време.

След категоричната си победа Атлетико излезе на върха в таблицата с 3 точки и еднаква голова разлика с Виляреал.

В друга среща от кръга по-рано Атлетик (Билбао) завърши 0:0 у дома с Майорка.