ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Барселона обърна Реал (Мадрид) с 2:1 на "Камп Ноу" в Ел Класико от 26-ия кръг на испанската Ла Лига и дръпна с 12 точки на върха във временното класиране, правейки огромна крачка към шампионската титла.

Още в 27-ата секунда Карим Бензема отправи първия точен удар в мача, но право в ръцете на Тер Щеген. Две минути след това на отсрещната врата Куртоа отрази доста по-сериозен удар на Роналд Араухо. В 3-ата минута пък Левандовски също си опита късмета с труден изстрел, който Куртоа отрази с лекота. Три минути след това добра възможност се откри пред Рафиня, който стреля с глава, но белгийският страж отново спаси.

В 9-ата минута Винисиус Жуниор проби добре отляво и нахлу в наказателното поле, след което се опита да центрира, но топката срещна главата на Роналд Араухо, който си вкара автогол, а топката дори срещна гредата, след което влезе във вратата. В 24-ата минута Рафиня изпрати добро подаване в пеналтерията на "кралете", където Кристенсен стреля с глава, но встрани от вратата. Две минути след това Винисиус показа страхотната си техника и скорост, за да навлезе в наказателното поле на каталунците, но Тер Щеген излезе напред и хвана топката. Десет минути по-късно Рафиня шутира силно, но Куртоа изби над вратата.

Секунди преди да изтече редовното време на първото полувреме Сержи Роберто се възползва от сериозно разбъркване пред вратата на Тибо Куртоа и изравни за 1:1.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Веднага след почивката Винисиус проби отлично отляво и нахлу в наказателното поле на каталунците, след което подаде към Федерико Валверде, който опита директен изстрел от въздух, но не уцели добре топката и я прати встрани от вратата.

В 58-ата минута Роберт Левандовски нанесе изстрел, който мина на сантиметри от целта след рикошет. При последвалия корнер пък Френки де Йонг пробва удар от трудна позиция, но той бе неточен. Четири минути по-късно Карло Анчелоти пусна в игра Ферлан Менди и Родриго, който можеше да отбележи след грешка на Бускетс секунди по-късно, но пропусна. В 66-ата минута Роберт Левандовски опита странична ножица, а акробатичното му изпълнение мина недалеч от вратата на Куртоа. Четири минути след това Рафиня комбинира със Сержи Роберто на ръба на пеналтерията и нанесе изстрел, а топката тупна коварно пред Куртоа, който все пак спаси.

Жул Кунде сбърка в 79-ата минута и подари топката на Карим Бензема, който бързо шутира извън наказателното поле, но не затрудни Тер Щеген. Две минути след това Марко Асенсио вкара топката във вратата на домакините, но след преглеждане на ситуацията от ВАР заради няколко сантиметра бе отсъдена засада и голът не бе зачетен. Секунди след това Асенсио опита далечен изстрел, който обаче не бе точен. В 86-ата минута пък Реал Мадрид отново получи шанс да отбележи след грешка на Барса, но първо ударът на Бензема бе блокиран, а после и този на Родриго.

Във втората минута от добавеното време каталунците атакуваха отляво. Левандовски с петичка изведе Балде, който нахлу в наказателното поле на Реал и прати остро подаване, а свободният Франк Кесие вкара за 2:1 и донесе трите точки на Барса.

След успеха си Барселона има 68 точки на върха и 12 повече от Реал (Мадрид).

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (МАДРИД) 2:1
0:1 Роналдо Араухо (9-автогол), 1:1 Сержи Роберто (45), 2:1 Франк Кесие (90+2)

Барселона: 1. Марк-Андре Тер Щеген, 4. Роналд Араухо , 15. Андреас Кристенсен, 23. Жул Кунде, 28. Алехандро Балде , 20. Сержи Роберто  (7719. Франк Кесие ), 5. Серхио Бускетс, 6. Гави (90+110. Ансу Фати ), 21. Френки де Йонг, 22. Рафиня  (8311. Феран Торес), 9. Роберт Левандовски
Резерви: 36. Арнау Тенас, 19. Франк Кесие, 10. Ансу Фати, 18. Жорди Алба, 13. Иняки Пеня, 38. Анхел Аларкон, 32. Пабло Торе, 11. Феран Торес, 24. Ерик Гарсия
Треньор: Шави Ернандес

Реал (Мадрид): 1.Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер  Милитао, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо  (6223. Ферлан Менди), 12. Едуардо Камавинга (7618. Орелиен Чуамени), 8. Тони Кроос (6221. Родриго), 10. Лука Модрич  (7619. Дани Себайос ), 15. Федерико Валверде (7611. Марко Асенсио), 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема
Резерви: 13. Андрий Лунин, 24. Мариано Диас, 17. Лукас Васкес, 7. Еден Азар, 26. Луис Лопес, 21. Родриго, 23. Ферлан Менди, 18. Орелиен Чуамени, 5. Валехо, 11. Марко Асенсио, 19. Дани Себайос, 16. Одриосола
Треньор: Карло Анчелоти

Стадион: "Камп Ноу", Барселона
Съдия: Рикардо де Бургос Бенгоетчеа

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!