Реал Сосиедад победи у дома Елче с 2:0 в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Баските имаха превъзходство, но трябваше да чакат до 48-ата минута, когато японецът Такефуза Кубо се разписа във вратата на застрашения от изпадане клуб след асистенция на Давид Силва.

Андер Барентечея оформи успеха в полза на Сосиедад с точния си удар в последните секунди на редовното време.

"Синьо-белите" са на четвърто място във временното класиране с 48 точки, като имат три повече от Бетис.

Елче е на 20-та позиция със само 13 спечелени точки.

В друга среща от кръга Виляреал победи с 3:0 домакина Осасуна. Хосе Луис Моралес реализира два гола за "жълтите", разписвайки се в 85-ата минута и в допълнителното време. Преди това нигериецът Самуел Чуквуезе беше извел гостите напред в резултата след почти четвърт час игра.

Виляреал се намира на шесто място в класирането с 41 точки, докато Осасуна е на деветата позиция в Ла Лига.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!