Шампионът Барселона разби у дома Селта с 4:1 в мач от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион и отново се изкачи на върха във временното класиране след поредното шоу на Лионел Меси, развихрил се с хеттрик.

Каталунците доминираха от самото начало и поведоха с гол на Меси (23-дузпа), но гостите дадоха отпор и изравниха чрез уругваецът Лукас Олаза (42). Шампионите обаче бързо възстановиха аванса си още през първата част с ново попадение на Меси (45+1).

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Скоро след почивката Лео Меси (48) оформи своя хеттрик и лека полека той и съотборниците му намалиха оборотите, въпреки че имаха превъзходство във владеенето на топката. В самия край Серхио Бускетс (85) окончателно сложи точка на спора.

След победата си Барселона се изкачи на върха с 25 точки и по-добра голова разлика от Реал (Мадрид), а след тях е Реал Сосиедад с 23. Селта е в опасната зона на 18-а позиция с 9 точки.