ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Барселона загуби с 1:2 гостуването си на Райо Валекано в Мадрид в двубой от 31-ия кръг на Ла Лига. В последните четири срещи между двата тима мадричани нямат нито една загуба - три победи и равенство.

Райо Валекано поведе в 19-ата минута с гол на Алваро Гарсия, който се разписа с диагонален удар (1:0).

По-малко от пет минути след това опасен изстрел на Роберт Левандовски бе спасен, а малко след него и Гави пропусна да се разпише.

Полякът все пак успя да вкара топката във врата на Райо в 40-ата минута, но попадението му бе отменено заради засада.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Десет минути след почивката домакините шокираха Барса с втори гол. Франсиско Гарсия открадна топката в средата на терена, стигна до наказателното поле и с удар покрай вратаря я насочи в мрежата за 2:0.

Райо можеше да вкара и трети гол в 64-ата минута, но Серхио Камейо не намери целта.

Барселона вкара почетен гол е в 83-ата минута, когато след рикошет при удар на Алехандро Балде, топката стигна до Левандовски и той оформи крайното 2:1.

Каталунците не успяха да се възползват от загубата на Реал с 2:4 от Жирона и запазиха разликата от 11 точки между двата гранда седем кръга преди края на първенството. Райо се изкачи на девета позиция с 43 точки.