Бетис победи Атлетик Билбао с 3:1 в среща от 26-ия кръг на испанската Ла Лига. На стадион "Бенито Вилямарин" в Севиля домакините показаха характер и се наложиха срещу баските.

Още в 13-ата минута Цими Авила изведе домакините напред, а в 38-ата Юри Берчиче прати топката в собствената си врата, увеличавайки преднината на домакините. В добавеното време на първото полувреме Горка Гурусета успя да върне един гол, но в средата на второто полувреме Джони Кардосо вкара трети гол за Бетис и върна преднината до две попадения.

Ключов момент в мача бе в 40-ата минута, когато Нико Уилямс получи два жълти картона един след друг и остави Атлетик с човек по-малко.

Благодарение на тази победа отборът на Мануел Пелегрини се изкачи на шесто място в класирането на испанското първенство с 42 точки. Атлетик е пети с 49 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!