Атлетик (Билбао) стигна драматично до 1:1 при гостуването си на Майорка в мач от 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

В първата част на двубоя опасните ситуации липсваха, като имаше само един точен удар на сметката на гостите от Билбао, но той не беше голов.

Малко след почивката играчите на Атлетик поискаха дузпа за игра с ръка на Мартин Валент, но съдията даде знак играта да продължи. След това ситуацията бе преразгледана с ВАР, но решението на рефера остана.

В 53-ата минута Амат Диедиу нацели десния страничен стълб, а пет минути по-късно Майорка поведе, след като Ведат Мурики пусна пас към Кангин Лий, който си нагласи топката и я прати по земя в средата на вратата за 1:0.

В седмата минута от добавеното време на срещата бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Иниго Руис де Галарета, а зад топката застана Иняки Уилямс, който оформи крайното 1:1.

След равенството Атлетик е седми с 47 точки, а Майорка заема 11-а позиция с 41 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!