Елитният тим Ейбар отпадна още в 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля, след като завърши 2:2 у дома с втородивизионния Спортинг (Хихон). Така тимът от Хихон продължи към 1/8-финалите с общ резултат 4:2 и е първият отбор от Сегуда дивисион, достигнал тази фаза на надпреварата.

Алваро Хименес (13) и Пабло Перес (39) се разписаха за Спортинг още през първата част, а домакините натиснаха след почивката и изравниха чрез юношата на Барселона Марк Кукурейя (53) и бразилеца Шарлиз (87).

В същото време Атлетик (Билбао) спечели убедително с 4:0 при визитата си на Уеска и с общ резултат 8:0 се класира за следващата фаза. Това беше дебютен мач за новия треньор на баските Гайска Гаритано. Ариц Адурис (37, 58) и Иняки Уилиямс (80, 90) вкараха по два гола за „лъвовете“ в реванша. В 78-ата домакините Камачо от домакините пропусна дузпа, след като бе фаулиран преди това от Иниго Мартинес.