Валенсия загуби у дома катастрофално с 0:4 от Ейбар в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Гостите поведоха в 28-ата минута, когато Серхи Енрих се разписа след асистенция на Ескаланте. В добавеното време на първата част домакините останаха в намален състав, след като Карлос Солер извърши нарушение за дузпа и получи директен червен картон. Адриан (45+3-дузпа) бе точен от бялата точка и удвои аванса на Ейбар.

След почивката Дани Гарсия в 57ата минута и отново Серхи Енрих в 77-ата минута след извеждащо подаване на Фран Рико довършиха категорично „прилепите”, които за кой ли път този сезон разочароваха феновете и при това на „Местая”.

С успеха си Ейбар събра 32 точки и излезе на седма позиция във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Валенсия е на 16-о място с 19 точки и а 6 пред опасната зона.