Ейбар срази у дома Еспаньол с 3:1 в среща от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините поведоха с гол на Кике Гарсия (8), който направи добавка на празна врата, след като преди това Пау Лопес бе спасил мощен шут на Анаиц Арбийя. В 32-ата Серхи Дардер от гостите тресна напречната греда. Каталунците търсеха изравняването, но вместо това баските удвоиха аванса си чрез Иви Алехо (38) след пас на Серхи Енрик.

След почивката в 67-ата минута домакините получиха дузпа за високо вдигнат крак на Давид Лопес, а Жоан Жордан (68-дузпа) бе точен за 3:0. В 79-ата минута Серхи Енрик си вкара автогол с глава при центриране от фаул и оформи крайния резултат.

Така Ейбар записа пета победа за сезона и е на 13-а позиция със 17 точки. Еспаньол е 15-и с 16 точки.