Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Атлетико (Мадрид) надви трудно у дома Атлетик (Билбао) с 1:0 в мач от 22-рия кръг на испанската Ла Лига.

Победното попадение на тима от столицата вкара Антоан Гризман в 73-ата минута с удар от наказателното поле.

В добавеното време на мача световният шампион с Франция Гризман можеше да вкара и втори гол за домакините.

Този успех дава самочувствие на Атлетико преди дербито на Мадрид срещу Реал в следващия кръг. Тимът от Мадрид е на четвърто място с 41 точки, но се доближи на две точки от Реал Сосиедад. Атлетик остава на седмо място с 32 точки.

По-рано през деня Райо Валекано и Севиля завършиха 1:1. Сусо даде аванс на севилци след рикошет в 29-ата минута. В 65-ата минута Райо Валекано изравни чрез Флориан Лежюн. До края на срещата и двата тима пропуснаха възможности, за да стигнат до успех.

След равенството Райо Валекано запази 6-ото си място, където се намира с актив от 34 точки, а Севиля е на незавидната 12-та позиция с 25 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!