Атлетико (Мадрид) спечели с 3:0 гостуването на Хетафе от 36-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман реализира хеттрик, с което класира "дюшекчиите" за Шампионската лига.

33-годишният французин откри резултата в 27-ата минута. Гризман остана очи в очи с вратаря на домакините след пас от Родриго де Пол и хладнокръвно прати топката в мрежата.

Шест минути след това Мейсън Грийнууд можеше да изравни, но прати топката в напречната греда.

В 42-ата минута Гризман вкара втория си гол в срещата. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе признато.

Шест минути след началото на втората част французинът оформи хеттрика си, отбелязвайки с техничен удар, като прокара топката между краката на Давид Сориа - 3:0 за Атлетико, който събра 73 точки и е на четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне е недостижим за петия Атлетик (Билбао), който е с 62 т, след като тази вечер загуби с 1:2 гостуването на борещия се да не изпадне Селта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!