Реал Сосиедад спечели убедително с 4:1 при визитата си на Селта в мач от осмия кръг на испанската Ла Лига и измести Реал (Мадрид) от първата позиция във временното класиране.

Давид Силва (24) изведе баските напред в резултата след пас на Айхен Муньос, а Микел Оярсабал (34) удвои аванса им.

След почивката Уилям Жозе (54) направи резултата класически след асистенция на Порту, а Яго Аспас намали от дузпа в 77-ата минута. Скоро след това Уилям Жозе (81) оформи крайния резултат след ново подаване на Порту.

С успеха си Реал Сосиедад събра 17 точки и е на върха с една пред Реал (Мадрид), който е с мач по-малко. Селта е на 17-а позиция с 6 точки.

По-ран през деня Бетис срази у дома Елче с 3:1 в друга среща от кръга и заема седмо място с 12 точки. Елче е десети с 10 точки.