Хетафе срази Гранада с 2:0 в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига и се върна на победния път след три поредни мача без успех за първенство - реми и две поражения.

Последният успех на мадридчани в Ла Лига беше срещу Севиля на 16 декември, когато и за последно преди този кръг Мейсън Грийнууд се беше разписал. Именно той вкара първия гол в 21-ата минута, когато мина през няколко играчи на Гранада и от границата на наказателното поле се разписа за 1:0.

В 36-ата минута домакините удвоиха преднината си, след като Батая направи огромна грешка, от която се възползва Борха Майорал за 2:0.

В началото на втората част гостите получиха правото да изпълнят дузпа. С изпълнението се зае Мюрто Узуни, който обаче прати топката в левия страничен стълб.

Десет минути преди края на двубоя Давид Сориа направи брилянтно спасяване, за да парира изстрел на Оскар Мелендо, който беше насочил топката към долния ляв ъгъл.

След успеха си Хетафе излезе десети във временното класиране с 29 точки, докато Гранада е предпоследен с 11 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!