След края на сезон 2020/2021 в испанската Ла Лига станаха ясни и всички представители на страната в европейските клубни турнир. Шампион стана Атлетико (Мадрид), сребърните медали са за миналогодишния първенец Реал (Мадрид), а бронзовите отличия спечели Барселона. Севиля също ще участва в Шампионската лига, след като завършва на четвъртата позиция.

Ето как се разпределиха всички места в Испания за участие в Европа и кои са изпадащите тимове:

Шампион: Атлетико Мадрид (86 точки)

Шампионска лига: Атлетико Мадрид, Реал Мадрид (второ място, 84 точки), Барселона (трето място, 79 точки), Севиля (четвърто място, 74 точки / "андалусийци" играят последния си мач утре срещу Алавес);

Лига Европа: Реал Сосиедад (пето място, 62 точки), Реал Бетис (шесто място, 61 точки);

Лига на конференциите: Виляреал (седмо място, 58 точки), „жълтата подводница“ обаче играе финал в Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед и при триумф ще играе в Шампионската лига, освобождавайки място за осмия Селта в новия европейски клубен турнир

Изпадащи: Уеска (18-о място, 34 точки), Валядолид (19-о място, 31 точки), Ейбар (20-о място, 30 точки).