Осасуна излъга у дома Алавес с 1:0 в последния мач от 27-ия кръг на испанската Ла Лига, записвайки четвърта среща без загуба - 3 победи и 1 равенство.

Домакините доминираха през първото полувреме и пропуснаха няколко добри възможности за гол. Алавес също може да съжалява, че не отбеляза в добавеното време на първата част, когато страхотен шут на Саму Омородион прати топката в гредата.

След почивката Омородион пропиля още един добър шанс в средата на втората част, останал очи в очи с вратаря.

Осасуна дочака своя момент в 76-ата минута, когато хърватинът Анте Будимир получи пред наказателното поле, освободи си пространство и с много точен удар вкара красив гол за 1:0.

След победата си Осасуна заема десето място в класирането с 36 точки. Алавес пък продължи лошата си серия от 5 поредни мача без успех, като остава на 13-ата позиция с 29 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!