Лас Палмас и Леганес завършиха 1:1 в мача си от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Гостите от Кастийя можеше да поведат още в първата минута, но Роке Меса се намеси решително. В 21-ата минута Мичел Маседо и Тана Домингес разиграха отдясно, а Марко Ливая отбеляза от близка дистанция за 1:0. В 42-ата минута вратарят на домакините Хави Варас отрази удар на Дарвин Мачис.

След почивката Варас спаси удари на Момо Фигероа и Мигел Гереро, но в 75-ата минута капитулира, след като Мигел Гереро бе точен от дузпа за 1:1. Съдията посочи бялата точка за нарушение на Давид Гарсия срещу Гереро.

Със спечелената точка тимът от Канаските острови се изкачи на осмата позиция с 21 точки. Дебютантът е елита Леганес е 15-и с 15 точки.