Леванте победи убедително с 3:0 при гостуването си на Леганес в среща от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион и го задмина в класирането. И двата тима си бяха гарантирали оставането в елита още преди този мач.

През първата част нямаше попадения, а след почивката Хосе Луис Моралес (55), Енис Барди (59) и Коке (77) реализираха головете за успеха на гостите от Валенсия. Домакините останаха в намален състав в 57-ата минута, когато Хосеба Залдуа получи директен червен картон.

След победата си за престиж Леванте задмина съперника на 16-а позиция с 43 точки. Леганес е 18-и с 40 точки и на 11 точки пред изпадналия вече Депортиво (Ла Коруня). Лас Палмас и Малага също ще играят в Сегунда дивисион от следващия сезон.