Леванте спечели с 1:0 при визитата си на тима от едноименното мадридско предградие Хетафе в среща от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион и се отдалечи на четири точки пред зоната на изпадащите.

Още в 10-ата минута Хорхе Молина от домакините нацели греда, а при добавката Амат Н'Диайе шутира на вратата. В 17-ата Анхел Родригес пропусна сам срещу вратаря на гостите Ойер. Хетафе игра по-силно през първата част, но не успя да поведе.

След почивката домакините продължиха да са по-активни и пропуски направиха пак Молина и Анхел Родригес. Гостите изчакаха своя миг и Коке (79) вкара победния гол за тях след пас на Иви Лопес.

С този успех Леванте събра 24 точки и остава 17-и във временното класиране. Хетафе е 11-и с 36 точки.