Реал Сосиедад спечели с 1:0 като гост на Кадис в мач от десетия кръг на Ла Лига и след шестата си поредна победа в шампионата дръпна с 3 точки на върха във временното класиране. Александър Исак вкара гола в 66-ата минута, а баските играха много по-силно и пропуснаха немалко положения.

От началото на срещата гостите от Сан Себастиан имаха инициативата и владееха топката в 75 процента от времето през първата част. В 25-ата минута гол на Александър Исак беше отменен заради засада. В 30-ата Микел Мерино направи голям пропуск след пас на Аднан Янузай.

През втората част гостите продължиха да натискат, като нов гол не беше ззачетен проади засада в 47-ата минута, а Александър Исак реализира в 66-ата минута с глава и донесе трите точки за баските, които са лидери с 23 и 3 аванс пред Атлетико (Мадрид). Кадис е шести с 14 точки.

ИСПАНИЯ, ЛА ЛИГА – 10 КРЪГ

Петък, 20 ноември
Осасуна – Уеска 1:1

0:1 Сандро Рамирес (5), 1:1 Давид Гарсия (68)

Събота, 21 ноември
Леванте – Елче 1:1

1:0 Мелеро (12), 1:1 Тете Моренте (64)

Виляреал – Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Мариано Диас (2), 1:1 Жерард Морено (76-дузпа)

Севиля – Селта 4:2
1:0 Жул Кунде (5), 1:1 Яго Аспас (10), 1:2 Нолито (36), 2:2 Юсеф Ен-Несири (45+3), 3:2 Серхио Ескудеро (85), 4:2 Мунир Ел Хадади (87)

Атлетико (Мадрид) – Барселона 1:0
1:0 Яник Ферейра Караско (45+3)