Майорка излъга у дома Валенсия с 1:0 в мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение за тима от Балеарските острови вкара Ведат Мурики (64).

Гостите бяха по-активни през първата част, но не успяха да реализират нито едно от положенията си.

Домакините започнаха по-силно второто полувреме от своя опонент, а в 64-ата минута поведоха. Канг-Ин Лий показа страхотна техника и центрира в наказателното поле, където Ведат Мурики засече с глава и прати топката във вратата на Гиорги Мамардашвили за 1:0.

Десет минути преди изтичането на редовното време на двубоя Джъстин Клуйверт бе намерен на стрелкова позиция и шутира ниско по тревата към долния ляв ъгъл на вратата на Майорка, но Предраг Райкович спаси.

След този успех Майорка вече е на 11-о място във временното класиране с актив от 47 точки, докато Валенсия остава замесен в битката за оцеляването в Ла Лига, след като заема 13-а позиция с 40 пункта в актива си.

МАЙОРКА - ВАЛЕНСИЯ 1:0
1:0 Ведат Мурики (64)