Майорка удари у дома Атлетико (Мадрид) с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Ла Лига и последен за тях в шампионата през календарната 2022 година.

Единственото попадение в мача беше дело на Ведат Мурики (16) след асистенция на Жауме Коста. Гостите трудно създаваха положения, а гол на Алваро Мората в 21-ата минута не бе признат заради засада.

В 82-рата минута Алваро Мората стреля с глава, но право в ръцете на вратаря. Секунди по-късно стражът на гостите Ян Облак направи ключово спасяване след удар на Амат Диедиу.

В 86-ата минута Алваро Мората стреля отново, ала Предраг Райкович се намеси блестящо. Дълбоко в добавеното време Атлетико успя да внесе суматоха в наказателното поле на Майорка, но домакините удържаха и се поздравиха с крайния успех.

След победата Майорка е на десета позиция във временното класиране с 19 точки. „Дюшекчиите“ остават на шестото място с 24 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА!