Една от звездите на Реал (Мадрид) Гарет Бейл бе главно действащо лице в някой скандални ситуации при победата с 2:1 срещу Леванте във Валенсия от 25-ия кръг на Примера дивисион. Испанските медии пък разкриха причината защо уелсецът отказа да празнува след победния си гол.

Уелският национал първо отказа да загрява, въпреки че получи нареждане от треньора на Сантиаго Солари и това бе хванато от телевизионните камери в 69-ата минута, когато Валверде замени Тони Кроос. Марсело опита да подкани Бейл да загрява, но уелсецът остана на скамейката и въпреки това влезе в игра в 74-ата минута на мястото на Карим Бензема. Пет минути по-късно Бейл вкара от дузпа победния гол за „кралския“ клуб и след това отказа да се поздрави с Лукас Васкес, бутайки встрани ръката на своя съотборник.

Уелсецът бил разочарован от това, че някои от съотборниците му - Марсело и Тибо Куртоа, коментирали неговия личен живот. Според „Кадена Сер“ това била причината Бейл да не отпразнува попадението си срещу Леванте.