Реал победи Атлетико с 4:1 след дузпи в първото мадридско дерби за тази година и ликува за 11-и път в историята със Суперкупата на Испания. Мачът се игра в Саудитска Арабия на стадион „Кинг Абдулах Спортс Сити“ в град Джеда, а в редовното време и продълженията съперниците не успяха да си вкарат гол. След това "кралете" бяха безгрешни от бялата точка, а Саул Нигес и Томас Партей сгрешиха при първите две изпълнения на "дюшекчиите".

Футболистите на Зинедин Зидан владееха топката в по-голяма част от времето, а тези на Диего Симеоне изчакваха своите шансове на контраатака. През първата част пропуски от Реал направиха Лука Модрич, Каземиро и Иско, които не намериха целта. Алваро Мората и Жоао Феликс бяха най-дейни от Атлетико, но рядко затрудняваха вратаря Тибо Куртоа.

Три минути след почивката Каземиро напредна през центъра и намери прекрасно Лука Йович, който обаче бе успешно блокиран от Хименес. В 51-вата Йович финтира Фелипе и Киърън Трипиър, шутира по земя между краката на английския защитник и топката облиза далечната греда.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 67-ата Федерико Валверде получи брилянтна топка от Йович, но насочи топката с глава към собственото коляно и оттам тя излезе в аут. В 80-ата Трипиър пусна страхотно подаване към Мората, който стреля в близкия ъгъл и Тибо Куртоа изби. До края на редовното време пропуски направиха влезлият като резерва за „кралете“ Мариано Диас и Родриго, както и Томас Партей от „дюшекчиите“.

В първото продължение добри шансове за гол имаха Ферлан Менди от Реал и Витоло и Корея от Атлетико, но те нямаха късмет в завършващата фаза. В 107-ата Куртоа се размина с топката при корнер, Мората опита ножичен удар, но право в тялото на белгийския страж. В 110-ата минута Модрич шутира, вратарят Ян Облак изби, а Мариано не успя да вкара при добавката.

Пет минути преди края Дани Карвахал сбърка при опит за овладяване на висока топка и подари мълниеносна контра за Атлетико. Мората се устреми сам срещу вратаря и Валверде умишлено го фаулира. Съдията очаквано извади директен червен картон. Две минути по-късно Анхел Корея се измъкна отдясно, центрира, получи се рикошет и Куртоа едва спаси.

При дузпите играчите на "белия балет" не сгрешиха, а Саул Нигес и Томас Партей от Атлетико пропуснаха. Така Реал спечели Суперкупата за 11-и път, но все още има 2 трофея по-малко от рекордьора Барселона.

Реал (Мадрид) – Атлетико (Мадрид) 4:1 след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията

ПРИ ДУЗПИТЕ
1:0 - Даниел Карвахал вкара от бялата точка, пращайки вратаря в обратния ъгъл
1:0 - Саул Нигес шутира в страничната греда и пропусна първата дузпа за Атлетико
2:0 - Родриго направи страхотно изпълнение точно под гредата при сглобката
2:0 - Томас Партей шутира силно, но Тибо Куртоа отрази удара
3:0 - Лука Модрич хладнокръвно се разписва и увеличава аванса на "белите"
3:1 - Киърън Трипиър се разписа за Атлетико и намали
4:1 - Серхио Рамос е безапелационен и носи трофея за Реал

Съставите
Реал (Мадрид): Куртоа; Карвахал, Варан, Рамос, Менди; Валверде, Каземиро, Кроос (103 - Винисиус); Модрич, Иско (60 - Родриго); Йович (83 - Мариано)
Треньор: Зинедин Зидан

Атлетико (Мадрид): Облак; Трипиър, Фелипе, Хименес, Лоди (89 - Йоренте); Анхел Корея, Ерера (56 - Витоло), Томас, Саул; Мората, Феликс (101 - Ариас)