Реал (Мадрид) спечели с 2:1 при визитата си на Реал Сосиедад в мач от 30-ия кръг на испанската Ла Лига и измести шампиона Барселона от върха във временното класиране. Двата тима имат еднакъв актив от точки, но „кралете“ са с предимство срещу каталунците в директните двубои.

Срещата в Сан Себастиан започна с добра възможност пред Винисиус Жуниор от гостите, който още във 2-ата минута не успя да намери целта от близка дистанция. Футболистите на Зинедин Зидан бяха по-активни като цяло през първата част, но головите ситуации липсваха и пред двете врати.

След почивката гостите получиха дузпа за нарушение на Диего Йоренте срещу Винисиус Жуниор, а Серхио Рамос (50-дузпа) реализира хладнокръвно от бялата точка. Малко по-късно Рамос напусна след удар в коляното от Исак.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 68-ата Аднан Янузай прати топката във вратата на Тибо Куртоа след шут от 20 метра в близкия ъгъл, но голът не бе зачетен заради засада на Микел Мерино, който не игра с топката, но пречеше на видимостта на вратаря. Скоро след това Карим Бензема (70) удвои аванса на гостите, след като получи пас от Валверде и насочи топката между краката на защитник, заблуждавайки и вратаря за 0:2.

Микел Мерино (83) намали след асистенция на Роберто Лопес и върна интригата в срещата, но до нейния край домакините не успяха да изравнят.

След успеха си Реал (Мадрид) събра 65 точки и измести Барселона от върха заради предимството в директните двубои. Реал Сосиедад е шести с 47 точки.

ИСПАНИЯ, ЛА ЛИГА – 30 КРЪГ

От петък
Гранада – Виляреал 0:1

0:1 Жерард Морено (11)

Майорка – Леганес 1:1
1:0 Салва Севиля (9), 1:1 Оскар Родригес (87)

Севиля – Барселона 0:0

От събота
Еспаньол – Леванте 1:3
0:1 Борха Майорал (14), 1:1 Давид Лопес (28), 1:2 Барди (67), 1:3 Адриа Педроса (87-автогол)

Селта – Алавес 6:0
1:0 Мурийо (14), 2:0 Яго Аспас (20-дузпа), 3:0 Рафиня (40), 4:0 Рафиня (41), 5:0 Нолито (78-дузпа), 6:0 Санти Мина (86)

Валенсия – Осасуна 2:0
1:0 Гонсало Гедеш (12), 2:0 Родриго (35)

Реал Сосиедад – Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Серхио Рамос (50-дузпа), 0:2 Карим Бензема (70), 1:2 Микел Мерино (83)