Реал Мадрид победи Валядолид с 3:0 в мач от 2-ия кръг на Ла Лига. "Кралския клуб" отбеляза и трите попадения през второто полувреме, като головете бяха дело на Федерико Валверде, Браим Диас и Ендрик.

В 10-ата минута Килиан Мбапе нанесе изстрел в долния ляв ъгъл, но вратарят на гостите Карл Хайн се намеси.

Седем минути по-късно Дарвин Мачис можеше да даде изненадваща преднина на Валядолид. Изстрелът му обаче премина покрай левия страничен стълб. До края на първото полувреме нямаше други опасни положения.

В 48-ата минута Арда Гюлер бе намерен в наказателното поле. Изпълнението му обаче не бе добро и Хайн спаси лесно.

Само две минути след това Реал Мадрид откри резултата. Федерико Валверде стреля мощно от пряк свободен удар, получи се рикошет, който не остави шансове на вратаря на гостите.

Валядолид можеше да изравни бързо, но Тибо Куртоа спаси опита на Виктор Кавас. След това и Раул Моро се отчете с пропуск.

В 80-ата минута Килиан Мбапе можеше да отбележи първия си гол на “Сантиаго Бернабеу”. Той получи хубаво подаване от Винисиус, но пропусна само от няколко метра.

Все пак две минути преди изтичането на редовното време "кралския клуб" стигна до втори гол.  Едер Милитао изведе с дълъг пас Браим Диас, който със завидно самочувствие прехвърли Хайн.

В 6-ата минута на добавеното време резервата Ендрик вкара първото си попадение за Реал Мадрид. Бразилецът показа добра техника, напредна към наказателното поле и със силен удар по земя оформи крайния резултат.

В първия кръг столичани завършиха 1:1 срещу Майорка като гост.