Реал (Мадрид) срази като гост градския съперник и последен във временното класиране Хетафе с 5:1 в среща от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион, за да се изкачи на втората позиция преди останалите срещи от кръга.

Напълно очаквано „кралският” клуб имаше инициативата още след първия съдийски сигнал и в 15-ата минута Кристиано Роналдо удари греда. Превъзходството на гостите материализира първо френският нападател Карим Бензема (29) след пас на Хамес Родригес. След това пък самият Бензема подаде на Иско (40), разписал се за 2:0 още преди почивката.

През втората част уелсецът Гарет Бейл (50) направи преднината на „белия балет” класическа след нов голов пас на Бензема. Пабло Сарабия (83) вкара красиво и единствено попадение за домакините след асистенция на Мой Гомес, след което Хамес Родригес (88) след пас на Лукас Васкес и Кристиано Роналдо (90+2) след подаване на Хесе Родригес оформиха крайния резултат.

Така след класирането си за полуфиналите в Шампионската лига през седмицата, остранявайки Волфсбург с общ резултат 3:2, Реал записа шеста поредна победа за първенство и се изкачи на второ място във временното класиране със 75 точки. Играчуите на Зинедин Зидан са само на точка зад лидера Барселона, който утре приема Валенсия, и на една точка пред Атлетико (Мадрид), който е домакин на Гранада в мача си от кръга.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!