Шампионът Реал (Мадрид) победи трудно гостуващия Валядолид с 1:0 в мач от четвъртия кръг на испанската Ла Лига. След като в първия си мач за сезона „белият балет“ завърши 0:0 в гостуването си на Реал Сосиедад, а преди няколко дни изтръгна драматичен успех с 3:2 над Бетис в Севиля, сега не убеди и като домакин. Винисиус Жуниор реализира единственото попадение (65) в срещата. .

През първата част „кралете“ доминираха напълно и направиха редица пропуски, дело на Марсело, Валверде, Иско, Модрич и Йович.

След почивката гостите заиграха далеч по-добре и този път Тибо Куртоа трябваше да се намесва решително след удари на Вайсман и Валдо.

Влезлият като резерва Винисиус Жуниор реализира в 65-ата минута след пас на съперник, който му подаде в опита си да избие топката от краката на Валверде. Бразилецът от непосредствена близост преодоля вратаря Роберто за 1:0.

След пропуски на Валдо от гостите и Бензема в последните секунди Винисиус можеше да вкара втори гол, но не успя да прехвърли вратаря.

С този успех Реал се изкачи на трето място със 7 точки. Валядолид е на 18-а позиция с 2 точки.

По-същото време в друга среща от кръга Ейбар загуби у дома от Елче с 0:1 след попадение на Лука Бойе (37).