Реал (Мадрид) спечели убедително с 3:0 при визитата си на Майорка в мач от 28-ия кръг и записа четвърта поредна победа в Ла Лига, увеличавайки аванса си на върха пред Севиля до 10 точки.

Гостите можеха да поведе още в началото, но Серхио Рико спаси удар на Бензема. Менди също опита да изненада бившия страж на ПСЖ, а пред другата врата Муричи закъсня да засече опасно центриране от фланга.

В средата на полувремето левият бек на Майорка Браян Оливан пробва да изненада Куртоа с изстрел извън наказателното поле, но белгийският страж беше на мястото си. Тони Кроос също не намери целта, но след удар към другата врата.

В 36-ата минута домакините имаха страхотен шанс, но след удара на Пабло Мафео топката се отби в десния страничен стълб.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

"Кралете" доминираха през второто полувреме и закономерно стигнаха до успеха. Винисиус Жуниор (55) даде аванс на гостите и два гола реализира асистиралия му Карим Бензема (77-дузпа, 82), който вкара наказателен удар, отсъден за нарушение срещу бразилеца, и се разписа след центриране на резервата Марсело.

В 85-ата минута Бензема се контузи и трябваше да излезе от игра, а петте смени вече бяха направени.

След успеха си "белият балет" има 66 точки и 10 аванс пред втория Севиля. Майорка е на 16-о място с 26 точки.

Следващият двубой на Реал е Ел Класико срещу Барселона с неделя на "Сантяго Бернабеу".