Реал (Мадрид) се измъчи у дома и трудно надви Гранада с 1:0 в мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините очаквано доминираха, но трудно стигаха до голови опасности. Вместо това още в 5-ата минута на вратаря им Тибо Куртоа се наложи да спасява удар на Пуертас. След половин час игра Карвахал центрира в наказателното поле, където Нева можеше да си вкара автогол, но за негов късмет прати топката в гредата. В края на първото полувреме Максимиано отрази изстрел от воле на Иско, а след това и удар на Асенсио.

След почивката "кралете" продължиха да натискат и в 61-ата минута Максимиано спаси с блестяща намеса удар на Марко Асенсио (74), който обаче се превърна в герой за Реал с победен красив гол четвърт час преди края. В 83-ата минута Максимиано попречи на Асенсио да вкара ново попадение.

Със спечелените три точки отборът на Карло Анчелоти има 53 на върха, а авансът пред втория Севиля вече е 6 пункта.

В друга среща от кръга Виляреал спечели с 2:0 при визитата си на третия Бетис и излезе на шеста позиция с 35 точки.