Реал (Мадрид) се измъчи у дома срещу Хетафе и го победи трудно с 1:0 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига, правейки нова решителна крачка към титлата. Серхио Рамос (79-дузпа) донесе трите точки за „кралете“, които дръпнаха с 4 точки на върха пред Барселона.

Футболистите на Зинедин Зидан доминираха през целия мач, но не намираха верния път към противниковата врата. Карим Бензема не затрудни сериозно вратаря Давид Сория в началото, а в 9-ата минута другият страж Тибо Куртоа спаси силен шут на Чаби Ечейта.

В 23-ата Иско подаде вляво за Менди, който центрира опасно в наказателното поле, а Сория отрази удара на Винисиус Жуниор. Десет минути след това Рафаел Варан беше сменен принудително от Едер Милитао.

В 36-ата минута Сория отново се намеси решително след акробатичен удар на Иско при контраатака на „белите“.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

"Сините" се опиваха да пресират домакините и след почивката. Лука Модрич от Реал и Хайме Мата от Хетафе отправиха силни, но неточни удари. Постепенно Реал вдигаше оборотите и в 77-ата минута Дани Карвахал беше изпуснат по десния фланг, нахлу до наказателното поле, където Матиас Оливейра го фаулира. Серхио Рамос пък реализира отсъдената дузпа.

До края на мача гостите се опитаха да отвърнат на удара, но не намериха начин да притеснят Тибо Куртоа.

След победата си Реал събра 74 точки и увеличи на 4 разликата с втория Барселона. Хетафе е шести с 52 точки и на 5 зад четвъртия Севиля, който е на позиция за участие в Шампионската лига.

ИСПАНИЯ, ЛА ЛИГА – 32 КРЪГ

От вторник
Майорка – Леганес 5:1
1:0 Будимир (13), 2:0 Кучо Ернандес (27), 3:0 Поцо (40), 3:1 Яго Аспас (50-дузпа), 4:1 Будимир (52), 5:1 Салва Севиля (60)

Леганес – Севиля 0:3
0:1 Оливер (23), 0:2 Оливер (35), 0:3 Мунир (82)

Барселона – Атлетико (Мадрид) 2:2
1:0 Диего Коста (11-автогол), 1:1 Саул Нигес (19-дузпа), 2:1 Лионел Меси (50-дузпа), 2:2 Саул Нигес (62-дузпа)