Реал Сосиедад разби Атлетик (Билбао) с 3:0 на „Реале Арена“ в баското дерби от осмия кръг на испанската Ла Лига.

Сосиедад поведе след половин час игра. Робин Льо Норман се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с хубав удар в левия ъгъл прати топката във вратата на Унай Симон. Четири минути по-късно Атлетик можеше да изравни, след като Горка Гурусета засече центриране с глава от точката на дузпата, но ударът му премина встрани от вратата.

В 48-ата минута домакините направиха важна крачка към трите точки. Умар Садик намери Такефуса Кубо, който от близка дистанция преодоля Унай Симон за 2:0.

В 66-ата минута Мартин Субименди изведе Микел Оярсабал, който нахлу в наказателното поле, остана сам срещу Унай Симон и със страхотен удар оформи крайното 3:0.

След успеха си „чуриурдин“ изпревариха местния си съперник на четвъртото място във временното класиране с 15 точки. „Лъвовете“ са пети с точка по-малко.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!