Реал (Мадрид) надви трудно у дома градския съперник Райо Валекано с 2:1 в мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Кралете“ владееха повече топката, но рядко създаваха голови положения и отправиха само три точни удара. Те поведоха с гол на Карим Бензема (31), но допуснаха изравняване в края, когато Раул Де Томас (84) бе точен за 1:1. Решаващото попадение беше дело на Родриго (89) минута преди изтичането на редовното време.

След успеха си "белият балет" се върна на втората позиция в класирането с актив от 74 точки и има 2 повече от Атлетико (Мадрид), който тази вечер гостува на застрашения от изпадане Еспаньол. В същото време Райо Валекано е 11-и с 46 точки.

РЕАЛ (МАДРИД) - РАЙО ВАЛЕКАНО 2:1
1:0 Карим Бензема (31), 1:1 Раул Де Томас (84), 2:1 Родриго (89)

В същото време Виляреал се наложи над гостуващия Кадис с 2:0. Попаденията на „жълтата подводница“ бяха дело на Николас Джаксън (20, 45+2), който порази вратата на гостите на два пъти през първото полувреме.

След този успех Виляреал събра актив от 63 точки, заемайки 5-о място и е на пет от четвъртия Реал Сосиедад, като шансовете на „жълтата подводница“ да се класират в топ 4 остават само математически. Кадис пък продължава битката си за оцеляване, след като отборът се намира на 16-о място с актив от 38 пункта.

ВИЛЯРЕАЛ - КАДИС 2:0
1:0 Николас Джаксън (20), 2:0 Николас Джаксън (45+2)

Изпадналият отдавна опашкар Елче пък измъкна точка у дома срещу Севиля след 1:1. Гостите поведоха с ранен гол на Ерик Ламела (10), но осем минути по-късно останаха в намален състав след директен червен картон за Папе Гей. Домакините изравниха чрез Тете Моренте (25), но до края на мача нито те, нито гостите успяха да стигнат до победен гол.

След ремито Елче е последен с 21 точки, а Севиля остана на деветата позиция с 49 точки.

ЕЛЧЕ - СЕВИЛЯ 1:1
0:1 Ерик Ламела (10), 1:1 Тете Моренте (25)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!