Малага отстъпи на гостуващия Алавес с 1:2 в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят беше дебютен за новия наставник на андалусците Мичел.

Мароканецът Зоуахир Федал (39) изведе гостите напред в резултата след пас на Лагуардиа, а през втората част Хуан Карлос (71) изравни след асистенция на Шарлес.

Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 72-ата минута първият им голмайстор в мача Федел бе изгонен след втори жълт и съответно червен картон. Въпреки това в последните секунди Алавес стигна до успеха с гол на Едгар Мендес (90+1) след подаване на Дейверсон.

След победата си Алавес се изкачи на десета позиция с 37 точки. Малага е на 15-о място с 26 точки и на 6 през зоната на изпадащите.