Виляреал отпадна безславно на 1/16-финалите за Купата на Краля. "Жълтата подводница" загуби с 1:2 при визитата си на втородивизионния Спортинг (Хихон) с 1:2 и отпадна от надпреварата.

Унай Емери бе дал почивка на част от своите титуляри. Раул Албиол (48) даде аванс за гостите и наглед всичко изглеждаше подсигурено, но черногорската резерва Урош Джорджевич (67) възстанови паритета. Драмата настъпи 120 секунди преди края, когато украинският десен бек Богдан Милованов (88) се превърна в герой за Спортинг, пращайки тима от Хихон на 1/8-финалите в турнира.

В същото време Севиля спечели с 2:0 при визитата си на Сарагоса и също се класира за 1/8-финалите. Тимът на Хулен Лопетеги демонстрира ефективност и с първите си два точни удара отбеляза две попадения, прекършвайки ентусиазма на домакините. Жул Кунде (31) и Рафа Мир (69) се разписаха за отбора, който заема второ място във временното класиране на Ла Лига.