Севиля победи трудно като домакин Валенсия с 2:1 в среща от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион и изпревари с точка втория Барселона, който е с мач по-малко и утре гостува на Реал Сосиедад.

Първото полувреме на „Рамон Санчес Писхуан” бе равностойно, като и двата тима имаха своите шансове да вкарат гол, но не успяха да го направят.

След почивката в 53-ата минута андалусци поведоха след удар на Пабло Сарабия и автогол на Езекиел Гарай. Влезлият като резерва нападател Мунир Ел Хадади изравни  65-ата минута след прекрасен извеждащ пас на Жоао Кансело.

В 75-ата минута Николас Парехо вкара победния гол за домакините с удар от границата наказателното поле. До края на мача Дани Парехо имаше две възможности да изравни, но вратарят Рико отрази ударите, вторият от които в последните секунди.

След успеха си Севиля се изкачи поне временно на второто място с 27 точки и има една повече от Барселона. Валенсия е на 16-а позиция с 11 точки преди останалите срещи от кръга.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!