Севиля постигна категорична победа с 3:0 у дома срещу Хетафе в среща от 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

В 35-ата минута Окампос реализира, но след намеса на ВАР голът му бе отменен. И трите гола за андалусийците паднаха след почивката и бяха дело на Мунир ел Хадади (67), Алехандро Гомес (87) и Юсеф ен Несири (89).

Емоциите бяха в повече заради множеството спорни моменти и намеси на ВАР. В началото на втората част Джене Даконам влезе ужасяващо в краката на Лукас Окампос. Футболистът на домакините бе принудително заменен, защото не успя да продължи игра, а след намеса на ВАР в 53-ата минута Даконам получи директен червен картон. Двамата треньори Юлен Лопетеги и Хосе Бордалас влязоха в лют спор и те също бяха изгонени.

В 78-ата минута втори гол на Севиля бе отменен от ВАР. Този път точен бе Ен Несири, но се оказа, че е имало засада.

След успеха андалусийците са трети с 42 точки и 2 повече от Барселона, който гостува на Бетис в този кръг. Хетафе заема 12-ата позиция с 24 пункта.

По-рано в друг мач от кръга Елче и Виляреал завършиха 2:2, поделяйки по една точка.