Севиля се издъни и завърши 1:1 с Алавес на свой терен в мач от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивка Хоселу (70) изведе гостите напред в резултата. Лукас Окампос (77-дузпа) обаче бързо възстанови равенството и оформи крайния резултат.

След хикса Севиля остава на четвърта позиция с 39 точки, колкото има третият Хетафе, а двата тима са с 2 пред Валенсия. Алавес е 16-и с 23 точки.

В същото време Виляреал срази гостуващия Осасуна с 3:1 след попадения на Пако Алкасер (45+1), Рубен Пеня (54) и Санти Касорла (59-дузпа). За гостите се разписа Аридане (48). Така „жълтата подводница“ записа четвърта поредна победа във всички турнири и заема седмо място с 34 точки. Тимът от Памплона пък е 11-и с 28 точки.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 22 КРЪГ:

1 февруари (събота):
Гранада - Еспаньол 2:1

0:1 Раул де Томас (27-дузпа), 1:1 Дарвин Мачис (38), 2:1 Карлос Фернандес (46)

Леганес - Реал Сосиедад 2:1
0:1 Исак (20), 1:1 Омеруо (49), 2:1 Оскар Родригес (90+4)

Ейбар - Бетис 1:1
0:1 Набил Фекир (7), 1:1 Фабиан Орелана (15-дузпа)

Атлетик (Билбао) - Хетафе 0:2
0:1 Дамиан Суарес (36), 0:2 Мата (50-дузпа)

Севиля - Алавес 1:1
0:1 Хоселу (70), 1:1 Лукас Окампос (77-дузпа)

Виляреал - Осасуна 3:1
1:0 Пако Алкасер (45+1), 1:1 Аридане (48), 2:1 Пеня (54), 3:1 Касорла (59-дузпа)

22:00 часа: Барселона - Леванте