Севиля се провали в андалусийското дерби с Кадис и двата тима завършиха 1:1 в мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините поведоха още в седмата минута, след като при изпълнение на корнер Юсеф Ен Несири си откри пространство и с мощен удар с глава насочи топката в мрежата на Ледесма. След това гостите натиснаха, но пропуснаха добри възможности чрез Хосе Мари и Луис Перес.

В 66-ата минута Кадис успя да изравни след превъзходно изпълнение на Лукас Перес от свободен удар и помощта на дясната греда. Севиля опита да натисне, но до края създаде само едно положение чрез Ен Несири, който в 88-ата минута направи фрапантен пропуск.

След хикса тимът на Лопетеги остава втори с 64 точки, но може и да потрепери за мястото си в топ 4 в заключителните четири кръга. Кадис все още се бори за оцеляването си, като е на 2 точки над спасителния бряг.