Борещият се за оцеляването си в елита този сезон Елче удари гостуващия Севиля с 2:1 в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига и го остави на 5 точки зад Барселона и Реал (Мадрид).

Андалусци отпаднаха от Барса през седмицата на полуфинал в турнира за Купата на Краля, губейки с 0:3 след продължения на реванша на „Камп Ноу“, а бяха спечелили първата среща с 2:0. Днес те не играха на висота и Елче им вкара два гола в рамките на 6 минути чрез Раул Гути (70) и Гуидо Карийо (76). В самия край Люк де Йонг (90) намали и оформи крайния резултат.

След успеха си Елче напусна зоната на изпадащите и заема спасителната 17-а позиция с 24 точки. Севиля остава на четвърто място с 48 точки.

В друга среща от кръга по-рано през деня Валядолид надви гостуващия Хетафе с 2:1, а със същия резултат спечели и Валенсия вчера срещу Виляреал на своя „Местая“.